1 Aralık 2009 Salı

GEÇEN HAFTAMIZ

21 Kasım 2009 
Güzel Bir Gün
Bu aralar İzmir'de havalar çok güzel. Yazdan kalma günler yaşıyoruz. Biz de oğlumla  hemen her fırsatı değerlendirmeye çalışıyoruz. Bugün de eşimin toplantısı olduğundan evde yanlızdık. Baktım Yalın sıkılmaya başladı ben de işi gücü bırakıp oğlumla Göztepe'ye yürüyüşe çıktım. İyiki de çıkmışız, sahilde bir çok anne ve bebekleri güneşli günün tadını çıkarıyorlardı. Fakat bizim ufaklık herzaman olduğu gibi yolun yarısında uyuyakaldı. Temiz hava çarpmış olacak ki  eve dönünceye kadar da uyanmadı.

Bütün gece de sabaha kadar 2 saatte bir uyanmaya devam etti. Zaten ne zaman gündüz biraz fazla uyusa gece en az 5 defa uyanıyor. Bakalım bu uykusuz geceler ne kadar devam edecek?

23 Kasım 2009
Bugünlerde Yalın Bey'imiz oyuncaklarından iyice sıkılmış durumda. Ne kadar yeni oyuncak alsak da 1-2 bakıp sonra bir daha yüzüne bakmıyor. En son Playskool'un ilk arabam adlı oyuncağını almıştık. Önceleri renkleri biraz ilgisini çekse de 3 gün sonra onu da bir kenara atıverdi. Ben de gün içerisinde nasıl oyalayacağımı şaşırmış durumdayım. Bugün ona pilates topunu verdim. Neyse ki çok sevdi. Sürekli topla boğuşup durdu. Topu yuvarlayıp arkasından jet hızıyla emekleyerek yanına gidiyor. Sonra kahkahalarla tekrar topuyla beraber geri dönüyor.
Bakalım bu oyundan ne zaman sıkılacağız?Bir de bu aralar eline ne alsa sürekli pat pat bütün gücüyle yere vuruyor. Alt komşumuz yakında bizi ziyaret edecek galiba...

30 Kasım 2009
Bir Bayram Daha Geçti...

Bir bayram daha geride kaldı. Bu Yalın'ın 2. bayramıydı. Her zaman olduğu gibi aile ziyaretleriyle geçip gitti. Bu bayram Yalın biraz daha büyüdüğünden herkesle çok ilgiliydi. Gittiğimiz yerlerde mutlaka numaralarını herkese gösterdi. Tabi ilgi hep üstünde olunca da iyice keyiflendi bizimki. Bir ara baktım tanımadığı insanlara bile gülücükler atıyor. Eğer o sırada ona kimse bakmazsa da çığlığı basıyor. İyice alem oldu yani.
Ancak teyzeler, amcalar, dedeler, kuzenler derken bizimkinin de bu kadar kalabalık ve ilgiden huyu değişti. 3 gündür yemeğini yemek istemiyor. Yediresiye kadar aradan 1 saat geçiyor. Ayrıca çok da huysuz oldu. Sürekli bağırıp çığlıklar atıyor.
 
 Bir de son bir haftadır burnu tıkalı. Çok şükür başka hiçbir hastalık belirtisi yok ama burnu tıkalı olduğundan geceleri uyuyamıyor ve devamlı ağlıyor. Ne serum fizyolojik ne buhar hiç fayda etmedi. Birkaç güne geçmezse doktoruna götüreceğim. Gerçi bu aralar grip salgını olduğundan doktorundan da randevu almak imkansız. Şimdi bir de bayram dönüşü, telefonla bile zor konuşurum artık.
Umarım biran önce düzeliriz.
2 yorum:

MERAL VE MELİSA dedi ki...

Senemcim,oncelıkle çok güzel yazıyorsun onu soylemeliyim.
Yalının burnu için doktorunla konus istersen ama biz Tavegyl veriyoruz.Yalın kadarken de veriyorduk çok iyi geliyor aklında olsun.
İlk arabamı ilk adımları ve yürümeyle beraber daha çok sevecek.
Sevgilerimle.opuyorumm..

SENEM^YALIN dedi ki...

Çok sağol Meralcim...Üstatlarımdan ders aldım:))
Bakalım Yalın bugün biraz daha iyi, ama geçmezse söylediğin ilacı doktora bir sorayım.
Sen de Melisa'yı öp benim için..